Zielone certyfikaty 115.62
47 410.00
zł/MWh

Nowe metody metalizacji ogniw fotowoltaicznych dają do 70% oszczedności.

| Autor:

< by EGL Energy Europe >

Niemiecka firma Roth & Rau opracowała nową koncepcję metalizacji szynoprzewodów w ogniwach fotowoltaicznych z wykorzystaniem niklu zamiast srebra, wprowadzając w ten sposób oszczędności pomiędzy 50%, a 70%.

Członek Meyer Burger Technology Ltd, poinformował, że nowy proces powlekania, system HELiA, wykorzystuje tani nikiel w metalizacji szynoprzewodów zarówno z przodu, z tyłu i po bokach ogniwa słonecznego.

Roth & Rau poinformował, że oprócz niklu, można wykorzystać inne łatwo dostępne materiały, dzieki czemu koszty produkcji ogniw słonecznych zostały znacznie zmniejszone, w zależności od technologii wykonania styków oszczędności szacuje się na 50 – 70%.

System HELiA wykorzystuje proces rozpylania warstwy niklu na ogniwach słonecznych w skróconej konfiguracji w postaci szyn. Aby skrócić ten proces warstwa jest rozpylana na przedniej i tylnej powierzchni ogniwa w tym samym czasie.

Inną cechą nowego procesu, jest zwiększone zespolenie komórek i złączy podczas standardowego procesu lutowania.

Metalizacja może odbywać się niezależnie od cech elektrycznych szyny i jest zoptymalizowana aby dopasować je do wymaganych parametrów. Sprawność ogniw fotowoltaicznych metalizowanych wykorzystując nowy proces jest porównywalny do tych które metalizowane były w sposób konwencjonalny z wykorzystaniem metody sitodruku.

Tags:

Zobacz również

Dodaj komentarz

  • (will not be published)